Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

DOKUMENTI/ Policia pajisi me armë mikun e Lul Berishës, u armatos me firmën e Haki Çakos

Pak ditë më parë, policia bëri të mundur arrestimin e dy personave në Durrës, Marjel Fejza dhe Genti Nderjaku, të dy të armatosur me pistoleta.

Dyshohet se Marjel Fejza është  njëri prej anëtarëve të bandës së Lul Berishës. Policia tha se të arrestuarit lëviznin me armë pa leje.

Sipas “Shqiptares.com”. policia i ka dhënë leje për të mbajtur armë Genti Nderjakut. Ky i fundit e ka marrë lejen në datën 28 prill 2017. Leja për pajisjen me armë të një personi i cili cilësohet i rrezikshëm nga policia, është firmosur nga Drejtori I Policisë Haki CCako dhe është propozuar nga vet Policia e Durrësit.

Genti Nderjaku është pajisur me një pistoletë dhe 50 fishekë, por që ishte i detyruar ti mbante në banesë ose tek bizneset e tij. Ndërkohë Fejza, i cili është etiketuar dhe  si afërm i bandës së Lul Berishës e mbante me vete këtë pistoletë. (S.SH/Shuplaka)

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”2904″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.