AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

DOKUMENTI/ Ilir Meta merr vendimin e pazakontë ndaj Borchardt: Është i padëshirueshëm në Presidencë

Presidenti i vendit, i është drejtuar me një letër Asamblesë Parlamentare të OSBE-së në Kopenhagen.

Në letër thuhet se Ambasadori Borchardt nuk është i mirëpritur në Presidencë, pasi i tregoi gishtin e mesit publikisht banorëve të Unazës. Gjithashtu, Meta shprehet se Borchardt vuri në diskutim Dekretin e Presidentit për zgjedhjet vendore në Shqipëri në qershor 2019.

“Ambasadori Borchardt nuk është mirëpritur në Presidencë. Ambasadori ka komentuar dhe ka vënë në diskutim vendimet e Presidentit.

Gjithashtu, ambasadori bëri veprim të ulët ndaj banorëve të Astirit. “, thuhet në letrën e Presidentit Meta drejtuar zyrës së OSBE-së në Kopenhagen. 

(K.H/Faxweb.al)

 

Palët politike u ulën në tavolinë për Reformën Zgjedhore, mendoni se është arritur një marrëveshje mes liderëve kryesorë dhe për çështje të tjera?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *