Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Dokument/ Si për ironi të fatit, ja çfarë premtonte Rama për teatrin në fushatë elektorale

Shèmbja e Teatrit Kombëtar mëngjesin e 17 majit ka ndèzur shumë debate në lidhje edhe me qëndrimin e Partisë në pushtet, Partisë Socialiste.

Me vendimin e fundit të qeverisë për shembjen e teatrit sillet në kujtesë edhe programi elektoral i Partisë Socialiste.

Një ndër premtimet e Partisë Socialiste si për ironi ishte edhe rikonstruksioni i teatrit kombëtar dhe jo shembja e tij.

Kur kërkonte votat e shqiptarëve, PS e Ramës premtonte rikonstruksion të Teatrit sipas standardeve Evropiane.

Por sot duket qartë se Rama ika harruar premtimet e bëra si premtimet për 300 mijë vende të reja pune, shkátërrimin e oligopoleve apo shëndetësinë falas shumë të tjera duke dërguar forca e IKMT-së për të shèmbur tempullin e artistëve.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *