AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

“Do të shihni trupat e vdekur të amerikanëve në gjithë Lindjen e Mesme”, Irani kërcënon SHBA pas vrasjes së gjeneralit

Irani ka kërcënuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës se shumë shpejt do të nisë hakmarrjen pas vrasjes së gjeneralit iranian Qasem Soleimani.

Ismail Qani, që u emërua sot në krye të Forcës së Kudsit në Korpusin e Rojeve Revolucionare Irani pas vrasjes së Soleimanit, ka premtuar se shumë shpejt trupat e vdekur të amerikanëve do të shihen në të gjithë Lindjen e Mesme.

“Jini pak të durueshëm për të parë kufomat e amerikanëve në të gjithë Lindjen e Mesme”, ka deklaruar ai.

SHBA ka vendosur 3500 ushtarë shtesë në Lindjen e Mesme që nga vrasja dhe raketat e vendit janë vendosur në gatishmëri. Ndërsa qytetarëve amerikanë u është kërkuar që të largohen nga aty sa më shpejt që të jetë e mundur.

(M. I./ Faxweb.al)

Fjalët Kyce

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *