Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Do të bëjnë karantinim të detyrueshëm në Durrës, duhet të rezervojnë online”, Balluku: Ja kur nis kthimi i emigrantëve

“Duke filluar nga dita e shtunë Air Albania do të nisë fluturimet nga disa destinacione për ata që duan të kthehen në atdhe.” kështu është shprehur ministrja e Infrastrukturës dhe të Energjisë, Belinda Balluku gjatë një deklarate për mediat.

Ndërkohë për sa u përket kushteve të karantinës që duhet të plotësojnë këto qytetarë që do të kthehen në Shqipëri, Balluku ka njoftuar se janë bërë disa marrëveshje me disa hotele në Durrës, që do të shërbejnë si vend karantinimi për 14 ditë.

Balluku ka sqaruar se kushdo që do të kthehet do të duhet të rezervojë online në Air Albania  ndërkohë që kur të mbërrijnë në Rinas do të verifikohet gjendja shëndetësore e secilit pasagjer ku më pas do të shoqërohen për karantinim në Durrës.

Sipas Ballukut sistemi do të jetë gati nga dita e enjte në orën 10:00. Për çdo paqartësi do të vendosim disa numra kontakti” tha ajo.

“Shqetësimi juaj për procesin e riatdhesimit ka gjetur zgjidhje. Jemi angazhuar për të zgjidhur më gjerë këtë çështje sensitive, duke krijuar një mekanizëm të sigurt për riatdhesimin e studentëve dhe shtresave në nevojë. Duke filluar nga dita e shtunë, Air Albania do të nisë fluturimet nga disa pika të Evropës. Për të plotësuar kushtet e karantinimint kemi arritur marrëveshje me disa struktura hotelerie në Durrës, që kanë shprehur vullnet për t’u transformuar në struktura karantinimi. Transporti ajror do të kryhet nga Air Albania. E gjithë kjo paketë, ku përfshihet transporti dhe strukturat e hotelerisë do të rezervohen online me pagesa të arsyeshme”, tha Balluku.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *