Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“Do ta kalojmë këtë flamë”, Rama jep këshilla nuk tregon asnjë masë: Jini të sigurtë (VIDEO)

Nuk ka asnjë rast me koronavirus në Shqipëri, shmnangni telebroçkullat dhe dixhidokrrat që ushqejnë ankthin dhe nëse do na duhet të përballemi me epideminë në vijim, jini të sigurtë se do ta kalojmë këtë flamë.

Këto janë mesazhet kryesore të  kryeministrit Edi Rama përmesd një statusi në facebook që e ndan me qytetarët, ndërsa se si do të kalohet një ‘flamë’ e tillë në rast se vjen, ai nuk tregon asnjë masë por vetëm këshilla.

Nuk ka vend për panik! Ju lutem ndiqini këto këshilla të thjeshta të miratuara nga organizata botërore e shëndetësisë dhe shmangni sa më shumë telebroçkullat dhe dixhidokrrat që ushqejnë ankthin e panikun. Deri në këtë moment që komunikojmë nuk kemi asnjë rast të koronavirusit, por nëse në ditët a javët në vijim do të duhet ta përballim, jini të sigurtë se do ta kalojmë edhe këtë flamë. Sëbashku”, shkruan Rama.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *