Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“Do ngre padi penale ndërkombëtare për disa ambasador”, Meta: Ata që mbrojnë Dvoranin, të korruptuar

Presidenti Ilir Meta paralajmëroi padi penale në organet e drejtësisë ndërkombëtare për disa ambassador që sipas tij kanë mbyllur sytë me shami dhe veshët duke bërë atë që thotë Edi Rama.

Meta tha se ambasadorët që mbrojnë kryetarin e KED Ardian Dvorani janë në kënvdështrimin e tij të korruptuar.

“Unë ndaj atyre ambasadorëve që mbrojnë Dvoranin do të ngre padi penale në institucionet e drejtësisë ndërkombëtare do ta bëj shembull. Ata ambasador janë të korruptuar për mua, nuk flas për ata që nuk duan të dëgjojnë dhe nuk duan të shikojnë por që bëjnë çdo gjë që thotë Edi Rama po flas për ata që janë desinformuar”, tha Meta.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *