Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Djali i Donald Trump me ‘sytë’ nga Elon Musk, i bën thirrje të hap një rrjet të ri social për të sfiduar Twitter-in

Donald Trump Jr. i ka kërkuar Elon Musk të krijojë një rrjet social në mënyrë që babai i tij, presidenti në largim Donald Trump, të mund të bashkohet me të. Në një video në Instagram të titulluar ‘Ja se si Elon Musk mund të kursejë fjalën e lirë’, djali i madh i Trump bëri thirrje kundër ndalesave dhe pezullimeve të ndryshme të cilat kohët e fundit i janë vendosur babait të tij nga platforma të shumta të mediave sociale.

Facebook tani ka pezulluar llogarinë e Presidentit Trump ‘për një kohë të pacaktuar’, ndërsa Twitter ka zbatuar një ndalim total ‘për shkak të rrezikut të nxitjes së mëtejshme të dhunës’. YouTube gjithashtu ka pezulluar kanalin e tij për pjesën e mbetur të presidencës së tij ‘për shkeljen e politikave për nxitje të dhunës’. Në një video të martën vonë, 12 Janar, Donald Jr. sulmoi ashpër Twitter për atë që ai e përshkroi si censurë me një drejtim të vetëm ’, duke e përshkruar platformën si‘ paragjykim ’për ndalimin e babait të tij.

Ai më pas e nxiti Musk të ndërtonte një paltformë rivale të rrjeteve sociale që mund të ‘hidhte në erë Twitter’ dhe, sipas tij, të ruante ‘fjalën e lirë në Amerikë’. Donald Jr tha: Pse Elon Musk nuk krijon një platformë të mediave sociale? Ky djalë vendosi njerëz në hapësirë. Ai e bëri këtë privatisht. Ai mori qeverinë e madhe dhe e bëri atë më mirë, më lirë, më shpejt sesa kurrë më parë. Ky është djali që e bën. Unë nuk jam duke kërkuar një dhomë konservatore, unë dua një platformë për të argumentuar idetë e mia kundrejt dikujt tjetër dhe jo vetëm njerëzit në një vend që më thonë se çfarë dua të dëgjoj.

 

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *