Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Dita Botërore kundër HIV/AIDS, Meta: Të ndërgjegjësohemi mbi nevojën e rritjes së kujdesit shëndetësor

Presidenti i vendit Ilir Meta  sot në ditën Botërore kundër HIV/AIDS është shprehur se duhet  të ndërgjegjësohemi mbi nevojën e rritjes së kujdesit shëndetësor, përmirësimit të edukimit si dhe luftimit të paragjykimeve për këtë sëmundje.

“Sot në Ditën Botërore kundër HIV/AIDS, të ndërgjegjësohemi mbi nevojën e rritjes së kujdesit shëndetësor, përmirësimit të edukimit si dhe luftimit të paragjykimeve për këtë sëmundje.”, shprehet Meta. 

 Sot janë diagnosituar në botë rreth 24 milion perona me këtë sëmundje . 40% e tyre ende nuk e dinë që vuajnë nga sëmundje. (J.V/Faxweb)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *