Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashTe FunditTe GjithaTeknologji & Kuriozitete

Nga qershira te hurdhra/ Dieta e burrërisë, 5 ushqimet që çdo mashkull duhet të konsumoje për një jetë s*ksuale të mirë

Fjala virilitet tregon burrëri. Në gjuhën e zakonshme përdoret për të vlerësuar s*ksualitetin e një mashkulli. Sot, falë stresit të jetës moderne, shumë burra luftojnë infertilitetin, mosfunksionimin erektil dhe humbjen e epshit. Kjo mund të ketë një efekt të jashtëzakonshëm në shëndetin e tyre psikologjik dhe të çojë në probleme të marrëdhënieve.

Mund të ndikojë në të gjitha fushat e jetës dhe të krijojë telashe në jetën normale. Shumica e burrave i shohin këto probleme si një humbje të virilitetit. Ka shumë ilaçe që mund të trajtojnë këto gjendje. Por gjithashtu mund të provoni disa trajtime natyrore.

Ushqimet e duhura gjithashtu mund t’ju ndihmojnë të rigjeni virilitetin tuaj. Ka shumë ushqime që kanë veti të jashtëzakonshme afrodiziake. Nëse i bëni këto ushqime pjesë të dietës tuaj, së shpejti do të vini re një ndryshim.

Fistikë: Arginina në fistikë përmirëson funksionin erektil, kënaqësinë s*ksuale, funksionin orgazmik, dëshirën s*ksuale dhe kënaqësinë e përgjithshme. Kosnumoni një grusht çdo ditë.

Goca deti: Është një burim i pasur zinku, i cili përmirëson rrjedhën e gjakut dhe stimulon prodhimin e testosteronit. Kjo është perfekte për të rritur epshin tuaj.

Shalqiri: Një burim i pasur i citrulinës, stimulon prodhimin e oksidit nitrik dhe rrit rrjedhjen e gjakut në penis.

Qershi: Manaferrat e kuq, blu dhe vjollcë heqin radikalet e lira nga arteriet, duke i relaksuar ato dhe duke përmirësuar rrjedhën e gjakut.

Hudhra: Ajo rrit rrjedhjen e gjakut në penis duke rritur prodhimin e oksidit nitrik dhe duke relaksuar enët e gjakut. Shtojeni këtë ushqimit tuaj të përditshëm.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *