Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Dialogu Kosovë-Serbi/ Publikohen fotot, si dukeshin dy liderët para takimit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka mbërritur në Bruksel për tu takuar me presidentin serb Aleksandër Vucic për bisedimet e dialogut Kosovë-Serbi. Më parë, ata kanë zhvilluar takime të ndara me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borell.

Fotografitë e këtyre takimeve i ka publikuar zëdhënësja e Nabila Massrali.

Pak para mbledhjes, Borell i dha një mesazh dy liderëve duke thënë: “Sot kam pritshmëri për një dialog kontruktiv që do normalizojë marrëdhëniet. Inkurajoj palët që të kenë frymë kompromisi dhe pragmantizmi”.(A.M/Faxweb.al)

 

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.