Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaPolitikëTe FunditTe Gjitha

Dialogu Kosovë-Serbi, Këshilltari i Thaçit sinjale BE-së: Fillimi është gabim

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajcak ka reaguar me një shkrim në rrjete sociale në lidhje me zhvillimet politke që i janë caktuar të ndjekë.

“Si pjesë e kontakteve të mia me udhëheqësit politikë të Ballkanit, sot bisedova me presidentin Aleksander Vuçiq. Patëm bisedë të mirë dhe konstruktive, duke filluar nga dialogu, ndihmat dhe reagimi ndaj Covid-19 dhe ekonomia. Mezi pres të punoj së bashku me partnerët e mi për tërë njerëzit në Ballkanin Perëndimor”, ka shkruar Lajcak në Tëitter.

Por pas kësaj deklarate të shkurtër të tij nuk ka vonaur edhe përgjia e

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Artan Behrami  i cili tha se Kushdo që aspiron një rol duhet së pari të fillojë me Kosovën. Fillimi është gabim.

Emisari Special për dialogun Kosovë-Serbi nuk është i përqëndruar as në synimet e as në perspektivën e Kosovës në dialog por në Serbinë. Kushdo që aspiron një rol duhet së pari të fillojë me Kosovën. Fillimi është gabim”, ka shkruar ai në Tëitter.

Lajcak ka thënë se ka pasur sot një bisedë të mirë dhe konstruktive me Presidentin Vuçiq për dialogun me Kosovën.

.

 

 

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *