Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Dhunuan dhe kërcënuan me jetë, personin që filmoi dëshminë për blerjen e votave, caktohet masa e arrestit për katër persona (Emrat + Detaje)

Ditën e stome ëhtë dhënë vendimi për 4 perssona të ciëlt kanë dhunuar dhe kanë kërcënuar me jetë Ylli Kacoli i cili kishte filmuar një person që deklaronte se kishte shitur votat e tij duke marrë para në këmbim të votës për partisë Socialiste.

Gjykata e Lezhës lë në burg 4 të arrestuarit me afat 60 ditë.

Ata janë shtetasit Mirash Paplekaj, 46 vjeç, banues në Torovicë; Gëzim Paplekaj, 50 vjeç, banues në lagjen ‘Besёlidhja’ Lezhё; Donald Paplekaj, 22 vjeç, banues në lagjen ‘Besёlidhja’ Lezhё dhe Jetmir Palekaj, 29 vjeç, banues në fshatin Bleran, Shkodёr.

(B.V/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.