Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Dhùna në Teatrin Kombëtar, deputetët kërkojnë interpelancë me ministrin Lleshaj

8 deputetë të opozitës parlamentare kërkesë për interpelancë me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj.
Kërkesa për dhùnën e ushtruar prej forcave të policisë gjatë shembjes së Teatrit Kombëtar. Interpelanca pritet të zhvillohet në seancën e së enjtes.

Letra është firmosur nga Andi Përmeti, Fatjona Dhimitri, Rudina Hajdari, Suzana Topi, Fatjona Dhimitri, Arlind Çarçani dhe Ralf Gjoni.

Ajo është dërguar në Kuvend në datë 22 Maj dhe ashtu sikurse tha në fillim të seancës plenare, kryeparlamentari Gramoz Ruçi, do të mbahet ditën e nesërme.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *