Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Dhjetra qytetarë, mes tyre dhe VIP-a, protestë para Bashkisë së Tiranës, kërkohet mbrojtja e qenve: Mos i vrisni, i ushqejmë vetë!

Pjestarë të shoqërisë civile, qytetarë të thjeshtë, këngëtarë dhe personazhe të tjerë të njohur kanë protestuar sot përpara bashkisë në Tiranë.

Protesta është organizuar për t’i thënë stop vrasjes dhe rrëmbimit të qenëve nga ana e punonjësve të Bashkkisë. Sipas tyre, kjo është një veprim i shëmtuar dhe i pafalshëm për këdo që e bën apo urdhëron.

“Mbrojtja e kafshëve është e rëndësishme për një komb, pasi vetëm kështu shoqëria ecën përpara dhe arrihet një frymë pozitive”, janë shprehur ata. Në protestë kanë qenë të pranishme edhe personazhe të njohur të artit por edhe televizionit si Besa Kokëdhima, Dorina Mema dhe Roza Lati.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.