Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

(DETAJET) Babai e kërkonte i dëshpëruar, 15-vjeçarja nga Vlora u gjet në një shtëpi në Fushë-Krujë. Videoja nxori zbuluar “árratisjen” me një djalë në mesnatë

Vajza 15-vjecare nga Vlora, e cila kërkohej prej tre ditësh nga familja, u largua me një djalë me dëshirën e saj. E mitura u gjet në shtëpinë e tij në Fushë Krujë, ndërsa burime për Faxweb.al bëjnë me dije se nuk ka pasur dhunë apo shantazh.

Pasi doli në media dhe bëri thirrje që ta ndihmonin për të gjetur vazjën, në numrin e kontaktit të babait ka mbërritur një video. Aty tregohej se 15-vjecarja ndodhej në Fushë Krujë, ndaj Miklovan Lico u nis menjëherë, ndërsa bëri edhe denoncimin në polici.

Ishin efektivët ata që hynë brenda në shtëpinë e djalit për të marrë të miturën.

Çfarë tha babai para mediave? “Rreth orës 11 e gjysmë të darkës unë kam shkuar për të marrë nusen nga puna. Djali kishte qenë poshtë te bar “Milano”. Kishte parë çupën dhe i kishte thënë ik me vrap në shtëpi. Ajo kishte shkuar 5 sekonda në shtëpi dhe kishte dalë.

Për momentin nuk di asgjë. Unë jam i çorientuar. Ka ikur para tre ditësh. Pòlicia ka shpërndarë fotot por nuk kam asnjë të re. Deri në Lushnje unë e kam gjetur që ka qenë pranë një hoteli. Më tutje nuk dihet. Argita Liço, 14 vjeç. Kush ka informacion të kontaktojë në numrin 2020843. Nuk kemi pasur asnjë problem në familje.

Është hera e parë që më ndodh. Mbesa ime që ndodhet në Greqi, ajo m’i ka dhënë informacionet. Kur ka ikur nga Vlora vajza ka marrë në telefon një djalë nga Borshi që quhet Silvi. Vajza ka dalë nga ora 12 e gjysmë nga hoteli dhe nuk di më asgjë për të”.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *