Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Detaje nga plágosja në Selenicë: U qèllua me breshëri nga persona të máskuar që e ndiqnin, gjenden 30 gèzhoja pranë banesës së Xhaferrit (Pista e hètimit)

Në lidhje me ngjarjen në Selenicë, burime për Faxweb.al bëjnë me dije se në drejtim të shtetasit Jetnor Xhaferri është qèlluar me breshëri. Janë mbi 30 gèzhoja të gjetura në Selenicë. Të plágosurin e kanë ndjekur për disa metra dhe e kanë qèlluar në hyrje të shtëpisë. Por fatmirësisht nga ikja me vrap duket se ka shpëtuar.

Më pas autorët të máskuar dhe me automjetin tip fuoristradë i janë drejtuar fshatit Rroms. Aty kanë djègur makinën dhe janë larguar. Xhaferri ka marr vetëm një plúmb në dorë. Ndërsa është hásmëria pista kryesore e hétimit. Autorët kanë lëshuar bréshëri plúmbash edhe në drejtim të shtëpisë së Xhaferrit.

Sipas njoftimit të polícisë është plágosur në dorë një 50-vjeçar i identifikuar si Jetnor Xhaferraj dhe ndodhet në spital jashtë rrézikut për jetën.

“Rreth orës 11:45, në rrethana ende të paqarta shtetasi J.Xhaferri, rreth 50 vjeç, dyshohet se pranë banesës së tij është plágosur me ármë zjárri në dorë dhe ndodhet jashtë rrêzikut për jetën. Shërbimet e Pòlicisë dhe Grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po kryejnë veprimet për zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.”- njoftoi polica.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.