Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Dështoi 193 herë në provimin e patentës, kush është 50-vjeçari që nuk po i ecën në rrugën për shofer

Njeriu, i cili padyshim që vërtet dëshiron patentë shofer, deri më tani ka shpenzuar më shumë se 1,300 euro deri më tani. Por ai gjithashtu aplikoi për provimin teorik të 193-të.

Kjo është historia e një 50-vjeçari nga Polonia, përkatësisht nga Piotrkoë Trybunalski, një qytet i vogël afër Lodza.

Bëhet fjalë për burrin që padyshim dëshiron vërtet një patentë shofer dhe për të cilin aplikoi për provimin e 193-të“Të gjithë duam që ai të kalojë provimin teorik”, tha Dariusz Misztal nga qendra lokale.

Kur ai filloi që të marrë patentë shoferin ishte 33 vjeç dhe rregullat ndryshuan.

Ai deri më tani ka shpenzuar rreth 1,300 euro në provimet teorike.

Statistikat nga Piotrkóë tregojnë se kjo është një nga qendrat më të mira në Poloni, ku më shumë se 70 për qind e të anketuarve marrin patentë shoferin me të parën.

“Ndoshta do të ishte mirë të kishte një rregull në Poloni që do të ndalojë një kandidat për të marrë provim më shumë se 20 ose 30 herë”, tha instruktori Stanisłaë Kobusieëicz.

HAK Revija shkruan se provimi teorik në Poloni aktualisht ka 32 pyetje për të cilat ndahen 1 deri në 3 pikë. Numri maksimal i pikëve është 74, dhe duhen 68 për të kaluar.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.