Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


Te FunditTe Gjitha

Deputetja e PDIU-së i jep fund beqarisë, ceremoni buzë Drinit

Deputetja më e re në Kuvendin e Shqipëris, Reme Lala është fejuar ditën e djeshme,pas një lidhjeje të gjatë.

Ceremonia e fejesës është zhvilluar në një lokal buzë Drinit, në fshatin e saj të lindjes. Kanë qenë pothuajse 1000 të ftuar në këtë festë dhe se çifti ka preferuar të ftojë vetëm familjarë dhe miq, duke mbajtur larg emra të politikës apo të medias.

Ndërkohë ende nuk dihen detaje të tjera rreth fejesës së deputetes, po ashtu nuk bëheti I ditur as emri i dhëndërit

Kujtojmë që në zgjedhjet e 25 qershorit ajo ia doli të merrte votat e duhura duke i dhënë PDIU një mandat në Dibër. Reme Lala pritet të marrë detyrën si deputete në shtator të këtij viti.

(S.SH/Shuplaka)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *