Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

LAJM I FUNDIT/ Deputeti kërkon mocion shkarkimi për qeverinë, zbulon arsyen e fortë

Deputeti Erion Piciri gjatë seancës së sotme në Kuvend ka kërkuar një mocion shkarkimi për qeverinë.

Kërkesa ka ardhur pas vendimit të gjykatës së Arbitarazhit që e ngarkon qeverinë shqiptare që t’i paguajë 111 milionë euro biznesmenit italian Francesco Becchetti dhe ortakëve të tij për shpronësim të padrejtë të investimeve të tyre në një televizion privat.

“Mocion shkarkimi për qeverinë. Do të bëjmë thirrje, për një interes të madh publik që të reagojë parlamenti.”- tha Piciri.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *