Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaPolitikëTe FunditTe Gjitha

Deputeti danez nominoi Kosovën për çmimin nobel të paqes, vjen reagimi i parë nga Avdullah Hoti

Keryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka reaguar për herë të parë në lidhje me nominimin e Kosovës për të fituar çmimin nobel për paqe. Hoti përmes një postimi në Facebook, ka falenderuar deputetin suedez të kristian-demokratëve, Magnus Jacobsson për nominimin e bërë.

“Jashtëzakonisht falënderues ndaj deputetit të Partisë Kristian Demokrate në Suedi, Magnus Jacobsson, për nominimin për çmimin Nobel për Paqe”, shkruan Hoti.

Gjithashtu për çmimin Nobel është nominuar edhe SHBA-të dhe Serbia. Ndërkohë deputeti suedez në fjalën e tij është shprehur se marrëveshja ekonomike e 4 shtatorit është bazament për ndërtimin e paqes.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *