Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Deputetët e PD-së përplasen me Policinë. Çfarë po ndodh në Polici (VIDEO)

Pas protestës së Opozitës të zhvilluar para Kryeministrisë, e cila zgjati rreth 5 orë, Policia ka filluar kontrollet në të gjithë Tiranën për identifikimin dhe ndalimin e personave që kanë kryer veprime të dhunshme ndaj godinës së Kryeministrisë.

Burime nga policia bëjnë me dije se deri më tani janë shoqëruar të paktën 25 persona si dhe ish-drejtori i Policisë Bashkiake Florens Hoxha.

Kjo ka bërë që pas mbledhjes së Kolegjit të Kryetarëve të Degëve, disa deputetë të Partisë demokratike të shkojnë tek Drejtoria e Policisë. Mësohet se në drejtorinë e Policisë kanë mbërritur deputetët: Enkeled Alibeaj, Klevis Balliu, Flamur Noka, Gent Strazimiri dhe Sekretari për Çështjet Zgjedhore, juristi Ivi Kaso.

Ndërkohë pak minuta më parë, deputetët e Partisë Demokratike të cilët po presin të marrin informacion në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, janë përplasur fizikisht me policinë dhe gjuhë të agravuar të debatit.

Faxweb.al ka siguruar pamje nga kjo përplasje të cilat mund t’i ndiqni më poshtë:

(B.B/ Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *