Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Dita e Nënës/ Gjylameti bën dedikimin prekës për mamanë e saj pas dy tragjedive. Rudina uron Fatmira Hajdarin: Na rrite me sakrifica

Sot është Dita Ndërkombëtare e Nënës dhe dy deputet shqiptare Blerina Gjylameti dhe Rudina Hajdari kanë zgjedhur të urojnë publikisht mamatë e tyre.

Deputetja Blerina Gjylameti ka falenderuar me një shënim në mediat sociale mamanë e saj, e cila ka përjetuar dy ngjarje tragjike në jetën e saj, pasi ka humbur dy fëmijë.

Mirëpo, pavarësisht kësaj duket se nëna e Gjylametit ka gjetur forcën për të jetuar.

Ka qenë vetë deputetja që e ka pranuar këtë sot, duke publikuar një foto në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Nënës.

‘Gëzuar ditën e nënës e shtrejnta ime! Mirësi, urtësi dhe sakrificë për të na rritur plot e përplot me dashuri. Buzëqeshje pafund dhe atëherë kur zemra të pikon vetëm që ne të shohim botën plot ngjyra. Je burim force dhe mbështetje në çdo çast vështirësie!’, shkruan Blerina Gjylameti në ‘Facebook’.

Ndërkohë edhe deputetja, Rudina Hajadari ka uruar Ditën Ndërkombëtare të Nënës. Ajo ka postuar në
Instagram një foto, ku shfaqet krah vëllait të madh Kirit dhe nënës, gjyqtares Fatmira Hajdari, përballë memorialit të babait, Azem Hajdarit.

“Sot festohet Dita e Nënës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e në vende të tjera të botës.
Nëna është personi më i rëndësishëm në jetën tonë sepse ne aty gjejmë forcën. Sot dua të falenderoj jo vetëm nënën time, por të gjithë nënat që punojnë kaq fort për të edukuar fëmijët, dhe për t’i rritur me shumë sakrifica.

Dua në mënyrë të veçantë të falenderoj ato nëna që sot janë mjeke e infermiere, apo farmaciste. Sot ju po luftoni më shumë se kurrë me dashurinë e nënës për t’u kujdesur për shoqërinë tonë’, shkruan Rudina Hajdari krahas fotos”, shkruan Hajdari.

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *