Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

‘I dënuar përjetë’, Gjykata Kushtetuese rrëzon Arben Frrokun

Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë kërkesën e të dënuarit me burgim të përjetshëm, Arben Frroku.

Frroku, vëllai i ish-deputetit Mark Frroku, dhe ky i dënuar, është arrestuar në Holandë dhe pritet të bëhet ekstradimi në Shqipëri.

Me anë të avokatit ai kishte kërkuar në Gjykatën Kushtetuese që çështja e tij të kalonte në rigjykim.

Gjykata ka vendosur ditën e sotme që çështja të mos rigjykohet dhe që Frroku të vuajë dënimin në Shqipëri.

Arben Frroku është dënuar për vrasjen e komisarit Dritan Lame në 2013-ën.

(F.G/Faxweb)

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *