Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Denoncimi/ “Reforma në arsimin e lartë ishte një dështim, ja çfarë ka firmosur Nikolla”

Ish kryeministri i vendit Sali Berisha, me anë të një statusi në Facebook, ka postuar denoncimin e kryer nga një qytetarë.

Ky qytetarë, në këtë rast rezulton që të jetë pëdagog ka shkruar së ministraja Lindita Nikolla ditën e djeshme nëpërmjet një udhëzimi për riorganizimin e struktures akademike dhe administrative në IAL-te publike, të gatuar në mënyrë të fshehtë me dorën e saj, në kundërshtim me ligjin, i jep funksione super administrative autoriteteve drejtuese akademike, përfshirë keëtu dhe burrin e saj, i cili sic mund ta dini është dekan te politekniku dhe aspirant për rektor zgjedhjet në ardhshme.

Postimi i Plotë

Ndrikull Nikolla firmos deshtimin e ligjit te arsimit te larte!

Pedagogu dixhital denoncon:
Ndrikull Nikolla konfirmon deshtimin e ligjit per arsimin e larte dhe 
me udhezim antiligjor kthehet tek ligji i meparshem.

Lexoni mesazhin e tij. sb

“Pershendetje Z. Berisha, marre shkas nga mesazhi I urimit te Ndrikull Nikolles, per te ndare me ju, nje lajm te rendesishem, per nje ngjarje te paralajmeruar nga ju, ate te deshtimit te ashtuquajtures reforme ne arsimin e larte. Me firmen vete, Ndrikulla e Rilindjes, diten e djeshme nepermjet nje udhezimi per riorganizimin e struktures akademike dhe administrative ne IAL-te publike, te gatuar ne menyre te fshehte me doren e saj, ne kundershtim me ligjin, i jep funksione super administrative autoriteteve drejtuese akademike, perfshire ketu dhe burrin e saj, i cili sic mund ta dini eshte dekan te politekniku dhe aspirant per rektor zgjedhjet e ardhshme… Ky akt, rikthen gjithshka ne situaten e meparshme kur ne fuqi ka qene ligji qe eshte miratuar nga qeveria juaj, duke konfirmuar dhe njehere deshtimin e Rilindjes ose ndryshe qeverise se fasades.” (M.Q/Faxweb)

Fjalët Kyce

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *