Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Denoncimi i frikshëm: 15 vrasës qarkullojnë të lirë në këtë qytet

Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare të ‘Facebook’, ka denencuar një rast të frikshëm nga qyteti i Krujës.

Në postimin e tij Berisha shkruan se në Krujë qarkullojnë 15 shtetas të lirë, të cilët kanë kryer vrasje. Edhe pse policia i ka identifikuar këta persona, nuk është bërë arrestimi i tyre.

Postimi i plotë:

“15 vrases qarkullojne te lire ne Kruje,
Narkopolicia apo Xhafopolicia i mbron ata!

Lexoni mesazhin e qytatarit dixhital. sb

“Mirembrema z Berisha.
Duke nigjuar znj prokurore Arta marku dhe pytjet e z deputet Nasip naco mbi krimin ne vite e kontigjentin kriminal ne vite qe eshte i identifikuar e qe eshte i pa ndeshkuar nga prokuroria e nga gjykatat e policia te vjen ne mendje ne rrethin e krujes ka mbi 15 vrasje ku autoret jan te identifikuar nga policia si nga provat shkresore ashtu dhe nga rrethanat e krimit,por dosjet jan pushuar per munges provash ose nuk ka prova te mjaftueshme duke mos ju dhen mundesi deshmitareve e familjarve te viktimave per te folur.

Kjo eshte nje ane e drejtesise e dyta keta vrases te pa arrestuar te imunizuar nga drejtesia kan perseritur te njejten veper jan kthyer ne tmerr per popullaten me kercenime vrasje gjobvenie grabitje etj dhe disa prej tyre jan kry bashkie, drejtora administrate, inspektor institucionesh etj .ulsi manja tha po tu dim adresen vrasesve i arrestojm . Sot ne cdo ngjarje qe ndodh nuk kemi kontigjent te ri por kontigjent krimi serial pra vetem qyteti i krujes ka 15 vrases ose 15 vrasje me fajtor viktimat.”

(E.V/Faxweb.al)

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *