Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashKosovaPolitikëTe FunditTe Gjitha

Dënimi i ‘Kasapit të Bosnjes’, reagon Albin Kurti: Serbia e fshehu dhe e portretizoi si hero, mohimi i krimeve duhet të marrë fund

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar për dënimin me burgim të përjetshëm të ‘Kasapit të Bosnjes’, Ratko Mladiç.

Kurti kujton se Serbia e fshehu dhe portretizoi Mladiçin si një hero. Ndërkohë kryeministri thekson se vendimi i sotëm i Hagës është një kujtesë se mohimi i krimeve nga Serbia në Kosovë duhet të marrë fund.

Krimineli famëkeq i luftës, Ratko Mlladiç, i njohur si ‘kasapi i Bosnjës dhe Hercegovinës’, dënohet me burgim të përjetshëm për gjenocid.

Serbia e fshehu dhe e portretizoi atë si një hero. Por ky vendim është një kujtesë se mohimi serb i krimeve të kaluara në & Kosovë duhet të marrë fund,” shkruan Kurti.

(E.H/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.