Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Del në konferencë për të kërkuar falje, Murrizi ‘rrëshket” sërish. Fyen zyrtaren: Mos më bëj ciu-ciu

Nënkryetari i Kuvendit Myslim Murrizi përmes një deklarate për mediat dhënë nga Kryesia e Kuvendit iu ka kërkuar falje të gjithë personave që janë me aftësi të kufizuara, për shkak se disa ditë më parë fyeu dikë në rrjetet sociale duke e quajtur ‘daun’.

“Janë sot para medieve për të kërkuar falje publike. Kërkoj falje për të folurën time. Keqardhje për lëndimin që i kam shkaktuar”, u shpreh Murrizi për mediat.

“Kërkoj falje për lëndimin që ju kam shkaktuar kërkoj falje publike për të gjithë të indinjuarit nga komenti im në faqen time private i garantoj se do kenë mbështetjen time dhe përkujdesjen time”, tha Murrizi.

Po pavarësisht se u duk se ishte një ditë reflektimi, Murrizi ka fyer Avokaten e Popullit, e cila ka reaguar për këtë rast.

“Të mos bëjë ciu ciu me deklarata false se ka dy vjet që e ka ngrohur karrigën dhe s’e ka ditur se ekziston ky grup social, vetëm kur të ngritën zgupthi ata që e drejtojnë dhe e cuan tek ky grup shoqeror. Të kishte folur edhe për politiakanet VIP-a që në dalje publike s’kanë lënë grup shoqëror e social pa ofenduar duke përdorur termat “hajdut”, “qorr””, deklaroi Murrizi.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *