Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Plarent Ndreca minimizon problematikën databazës së PS-së: Vetëm karta e identitetit është e dhënë personale, adresa dhe telefoni jo

Në emisionin ‘Çim Peka Live’, kandidati i Partisë Socialiste në qarkun e Tiranës, Plarent Ndreca foli në lidhje me skandalin e përdorimit të të dhënave personale të e-Albania në funksion të fushatës së Partisë Socialiste. Ndreca u shpreh se databazën e të dhënave e ka çdo parti politike, madje ai shkoi dhe më tej duke dashur të minimizojë problematikën duke thënë se vetëm karta e identitetit është e dhënë persanale, ndërsa numri i telefonit dhe adresa jo.

Për mua, e vetmja e dhënë personale është ID (karta e identitetit). Është një institucion që i mbron të dhënat personale të qytetarëve. Databasën e merr çdo parti politike. Numri i telefonit nuk është e dhënë personale. As adresa nuk është e dhënë personale”,- tha Ndreca.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.