Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Deklarata e fortë/ “Kryetarë bashkish dhe ish-ministra të PS po tentojnë të rrëzojnë Ramën”

“Ka kryetarë bashkish apo ish-ministra dhe njerëz të lartë, të cilët nxjerrin njerëz, duke tentuar që ta rrëzojnë Ramën, po aq sa ne ose edhe më shumë se ne”, kjo ishte deklarata e bërë nga ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji mbrëmjen e djeshme në emisionin “Zonë e Lirë”.

Sipas tij “segmente” të së majtës, të cilët nuk e duan Ramën japin ndihmesë në protestat e PD duke nxjerrë njerëz në mënyrë indirekte kundër Ramës.

Arian Çani: Sa mundësi ka që në incidentet e dhunës gjatë protestave të ketë dhënë një dorë edhe maxhoranca për të larguar vëmendjen nga problemet e mëdha të të gjatit me gjermanët? Sidomos me këta të “Bild”.

Ervin Salianji: Zero. Segmente të së majtës, të cilët nuk e duan Ramën japin ndihmesë.

Arian Çani: Vërtetë?

Ervin Salianji: Pa diskutim. Ish-ministra apo kryetarë bashkiakë aktualë…

Arian Çani: Një sekondë se kjo më intereson, si ishte kjo.

Ervin Salianji: Ka kryetarë bashkish apo ish-ministra dhe njerëz të lartë, të cilët nxjerrin njerëz, duke tentuar që ta rrëzojnë Ramën, po aq sa ne ose edhe më shumë se ne.

Arian Çani: Në mënyrë indirekte?

Ervin Salianji: Pa diskutim.

 

Fjalët Kyce

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *