AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Degradon godina, tavani i Filologjikut ‘fut brenda, çfarë bie jashtë’. Studentët, leksion në kushte të vështira

Ndonëse studentët shqiptarë protestojnë prej kohësh për problemet e tyre, duket se këto të fundit nuk do të marrin fund për ta.

Ndërsa moti i keq ka përfshirë vendin, studentët e Histori-Filologjisë janë përballur sot me një ‘surprizë’ teksa u janë drejtuar auditorëve.

Tavani i kësaj godine, i rikonstruktuar së fundmi, ‘fut brenda ca bie jashtë’, ndërsa muret janë ngopur nga lagështira e shirave të 24 orëve të fundit.

“Tavani pikon, ndërsa shkallët rrinë të qullura. Duhet vëmendje mos të rrëshqasësh”, thotë një studente për Faxweb.al.

Në pamjet e siguruara nga Faxweb.al duken dhe muret me lagështirë, ndërsa qindra studentë përveçse ndjekin leksionet në ambiente ku ngrohja mungon në këto ditë me temperatura të ulta, u duhet të durojnë dhe lagështirën.

A do i përgjigjeni thirrjes së Presidentit Meta për të dalë në shesh në 2 mars në mbrojtje të demokracisë dhe Kushtetutës së vendit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *