AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Dëgjesa për Teatrin Kombëtar, Kastriot Çipi: Edi Erdogani bëri zbythjen e parë

Pas përfundimit të dëgjesë së Kryetarit të Bashiksë  Erion Veliaj me aktorët, në lidhje me prishjen e Tetatri Kombëtar, ka reaguar me një  postim në  ‘Facebook’, regjisori Kastriot Çipi.

Çipi shkruan se e kishte të  sigurt se Veliaj nuk do të  tërhiqej sot, por debati solli disa rezultate.

Regjisori shkruan, se artistë treguan se janë racional në  mendimet e tyre.

Statusi i plotë :

“Qe Lali Eri nuk do te terhiqej sot, kjo ishte e ditur. Por debati i sotem ama provoi se:

  1. Artistët nuk janë aspak histerike, por janë racionale, pavaresisht nese kane ose jo te drejte.
    2. Ministren e Kultures nuk e fyeu askush (madje as nuk e begenisi kush), pra ishte nje pretekst banal nga ana e saj frika e gjoja incidenteve qe e bene te refuzonte takimin me artistet tre muaj rresht.
    3. Edi Erdogani beri zbythjen e pare. Deri dje thoshte se debati kishte mbaruar.
    4. Debati i vertete sapo ka filluar. Aleanca per Mrojtjen e Teatrit vetem sa ka ngrohur motorret keta tre muaj.
    5. Vetem per metra katrore nuk do te flase Qeveria… Ah, sa i djeg llogaria e metrave te truallit dhe ndertimit…”            (E.V/Faxweb/al)
Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.