Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Debati/ Marku deputetes socialiste: Si nuk keni turp, flisni për njerëzit sikur janë lecka

Në studion e “Opinion” ka pasur një përplasje mes pedagogut Mark Marku dhe deputetes socialiste Klotilda Ferhati. Ferhati  është shprehur se protestuesit në Kukës kanë dhunuar pronën publike dhe kjo sipas saj është e pa justifikueshme, Marku e ka kundërshtuar duke i thënë se njerëzit e atij qarku jetojnë në varfëri dhe ky vendim i ka prekur “në palcë”: Precipitimi në dhunë është i pa falshëm, nuk mund t’ju thuash organeve shtetërore të mos bëjnë punën e tyre. Dhuna nuk justifikohet”, është shprehur Ferhati.

Ndërkohë që Mark Marku ka ndërhyrë  duke i thënë që edhe ajo që po bën shteti ndaj qytetarëve të Kukësit është dhunë.

Pjesë nga debati:

Marku: Ju flisni për njerëzit sikur janë lecka.

Ferhati; Protestoni, po dhuna është e gabuar.

Marku: Si s’keni turp njëherë.

Ferahti: Ky është mendimi im.

Marku: A ka mundësi të flas unë.

Marku: Kur njerëzit preken në palcë shpërthejnë ashtu siç nuk ta pret mendja./Opinion.al

 

 

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *