Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


SportTe Gjitha

De Biasi: Botërori në Rusi ëndrra jonë, kemi shumë talente të reja

Trajneri i kombëtares Gianni De Biasi momentalisht ndodhet për një vizitë  në klubin e Sampdorias në Itali ka folur atje në një intervistë për gazetarët vendas.

“Rezultatet e marra në vitet e fundit kanë ndryshuar mentalitetin e skudrës. Gjithashtu ka më shumë talente shqiptare që luajnë jashtë dhe duan të veshin fanellën e kombëtares shqiptare”, është shprehur De Biasi.

De Bizano foli edhe për kënaqësitë që ka marrë si trajner i kombëtares kuq e zi. “Tashmë ndihem pjesë e popullit dhe kulturës shqiptare. Kualifikimi në botëronin 2018 është ëndrra jonë, por është paska e vështirë duke ditur në grup kemi dy ekipie të klasit botëror si Italia dhe Spanja”, u shpreh ai.

 Ai vuri theksin edhe tek talentet e reja që ka vendi jonë. “ Ka gjithnjë edhe më shumë talente shqitare që  duan të veshin fanellën shqiptare. Shkoni të riun e fundit që u aktivizua në Atletiko Madrit, Keidi Bare. Janë faktorë të rëndësishëm për ne”, tha ai.

 

xhani

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.