Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

David McAllister uron Ramën për fitoren në zgjedhje: Po e ndjek me vëmendje procesin e zgjerimit

Kryetari i Komitetit për Politikë të Jashtme në Parlamentin Evropian, David McAllister ka uruar kryeministrin Edi Rama për fitoren në zgjedhjet e 25 Prillit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, McAllister shkruan se është duke ndjekur me vëmendje procesin e zgjerimit dhe beson se do të ketë një të ardhme për të 6-të vendet e Ballkanit Perëndimorë se do të bëhen pjesë e Bashkimit Europian.

David McAllister:

Z. Rama me lejoni t’ju përgëzoj për fitoren tuaj në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri. Suksese për mandatin e radhës dhe zhvillimet e ardhshme në vend dhe si kryetar i Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian, sigurisht që e ndjek me shumë vëmendje procesin e zgjerimit dhe besoj se ky proces ka një të ardhme dhe të 6 vendet e BP do të bëhen anëtare të BE-së.

(R.G/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.