Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Organizoi dasëm në Fushë-Milot, pòlicia ‘i shkon pa ftuar’ dhe i këput 1 gjòbë prej 10 milionë lekësh

Pòlicia e Kurbinit në zbatim të planit të másave për parandalimin e Covid-19, ka gjòbitur administratorin e një lokali në Fushë-Milot për mosrespektim të Aktit Normativ qeveritar. 44 vjeçari me iniciale B.GJ., është gjòbitur me një shumë të konsiderueshme prej 10 milionë lekësh të vjetra pasi organizoi një dasëm në ambientet e lokalit në pronësi të tijë.

Njoftimi i plotë i pòlicisë: Pòlicia e Kurbinit ka ndëshkuar me 1 milion lekë gjòbë, administratorin e një lokali  në Fushë-Milot, pasi u konstatua duke ushtruar aktivitet në kùndërshtim me Aktin Normativ.

Shërbimet e Kòmisariatit Kurbin, në vijim të kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, kanë evidentuar 1  restorant dasmásh në Fushë Milot që ushtronte aktivitet duke organizuar dasma në kùndèrshtim me Aktin Normativ, duke mos respektuar kùfizimin e përcaktuar nga Pòlicia e Shtetit.

Për këtë subjekt, me administrator shtetasin B.Gj. 44 vjeç ,shërbimet e Pòlicisë kanë vendosur másë administrative 1.000.000 lekë. Pòlicia e Lezhës apelon për të gjithë administratorët e subjekteve që ushtrojnë aktivitet, të respektojnë me rigorozitet protokollet e sigurisë dhe másat kùfizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19.

 

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *