Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Darëzezë/ 150 fermerë drejt falimentimit, përzierja e ujërave pengon rritjen e perimeve

150 fermerë në Darëzezë  të Fierit,  të cilët kanë investuar të ardhurat e tyre në kultivimin e perimeve shprehen të shqetësuar tashmë për dëmin që po ju bëhet tokave të tyre. Sipas fermerëve përzjerja e ujërave të ëmbla dhe të kripura si pasojë e papërgjegjshmërisë së institucioneve po pengon rritjen e perimeve.

Fermët kërkojnë një zgjidhje sepse këto muaj vere janë edhe muajt me më shumë fitime.

“Ky probem ka dy vjet, nuk ka shans që ne të vadisim me atë lloj uji. Uji i kripur e than bimën, siç i shikoni patatet shalqinjtë, qepët janë në pikë të fundit” u shpreh fermeri.

Shqetësimin e tyre  e kanë  bërë problem edhe në Njësinë Administrative por nuk po gjejnë një zgjidhje teksa bëjnë apel për ndihmë.

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.