Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

‘Duke vrapuar’, dalin pamjet e para, moment kur Arjan Sala hyn në magazinën ku humbi jetën

Janë publikuar pamjet e para nga moment kur Arjan Sala hyn në magazinën ku humbi jetën si shkak i flakëve që kishin përfshirë godinën.

Kujtojmë se këtë të hënë, Arjan Sala mori titullin si ‘Dëshmor i Atdheut’ pasi hyri mes flakëve për të nxjerrë punëtorët e tjerë brenda magazinës që po digjej ku dhe humbi jetën e tij.

32-vjeçari Arjan Sala mbeti i bllokuar të mërkurën e 24 marsit në një magazinë në flakë pranë një qendre tregtare. Ai ishte përgjegjës i sigurisë, dhe në momentin që ka rënë zjarr ka hyrë për të shpëtuar persona të tjerë po ka mbetur vetë brenda.

Kërkimet për të nisën që prej të mërkurës, por mungesa e mjeteve të specializuara i bëri më të vështira kërkimet. Familjarët u bënë thirrje krerëve më të lartë të shtetit për të ndërhyrë. Trupi i pajetë i Arjan Salës u gjet në orët e oara të mëngjesit të së shtunës.

Familjarët u shprehën se në rast se do të ishte ndërhyrë shpejt, mbase do të kishte mundësi që i riu të nxirrrej i gjallë nga magazina, e cila ishte e mbushur me materiale të ndryshme, veshjesh apo metalike, që lehtësuan përhapjen e flakëve.

 

(R.G/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.