AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Dalin detajet nga arratisja e dy shqiptarëve, largohen “nën hundën” e gardianëve

Dalin detajet e para për arratisjen e katër personave nga burgu i Tirynthas,në Greqi ku mes tyre, dy ishin shqiptarë. Arratisja e tyre ishte e vështirë për t’u kuptuar nga rojet e burgut.

Të burgosurit kanë prerë hekurat e qelive me mjete të improvizuara dhe arritën të dilnin nga oborri i burgut “nën hundë” të gardianëve.

Mungesa e tyre është vënë re vetëm gjatë numërimit të drekës.  Menjëherë është lajmëruar Ministria e Mbrojtjes për të filluar hetimin dhe për të bërë të ditur identifikimin e katër personave të arratisur.

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *