AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Dalin detajet nga arratisja e dy shqiptarëve, largohen “nën hundën” e gardianëve

Dalin detajet e para për arratisjen e katër personave nga burgu i Tirynthas,në Greqi ku mes tyre, dy ishin shqiptarë. Arratisja e tyre ishte e vështirë për t’u kuptuar nga rojet e burgut.

Të burgosurit kanë prerë hekurat e qelive me mjete të improvizuara dhe arritën të dilnin nga oborri i burgut “nën hundë” të gardianëve.

Mungesa e tyre është vënë re vetëm gjatë numërimit të drekës.  Menjëherë është lajmëruar Ministria e Mbrojtjes për të filluar hetimin dhe për të bërë të ditur identifikimin e katër personave të arratisur.

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *