Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Dalai Lama zbulon sekretin e njerëzve të lumtur: Nuk festojnë kurrë ditëlindjen dhe nuk e çajnë kokën për…

Udhëheqësi shpirtëror i tibetianëve, zbulon pse nuk duhet ta ngarkojmë veten me festa …

Fjalët e Dalai Lama-s janë të ndërthurura me këshilla dhe udhëzime të mençura se si të jetojmë thjesht, të lumtur dhe me lehtësi, dhe ky është qëndrimi i tij për festat dhe ditëlindjet: “Unë nuk i festoj ditëlindjet”

“Më duket se kjo është humbje kohe. Për mua, kjo ditë nuk ndryshon nga të tjerat. Në një farë mënyre, çdo ditë është ditëlindje. Zgjohuni në mëngjes, gjithçka është e freskët dhe e re, dhe gjëja kryesore është që kjo ditë e re t’ju sjellë diçka të rëndësishme”.

Deri më sot, njerëzit e kanë ruajtur zakonin e të pasurit një mision për secilën festë, dhe një nga më të rëndësishmet është t’u bëjnë përshtypje të tjerëve.

Për njerëzit e mençur dhe me të vërtetë të lumtur – çdo ditë është një festë. Dhe kjo ditë nuk karakterizohet nga ushqime të shijshme, muzikë me zë të lartë dhe liri nga puna e urryer.

Kjo qëndron në faktin se çdo orë është një gëzim. Momenti i tanishëm është gjëja më e çmuar dhe më e vlefshme që keni – është në zemrën tonë, në shpirtin tonë, në mendjen tonë.

Pra, mos prisni ditë “speciale”, por jetoni lumturinë në çdo moment të jetës suaj.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.