Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaPolitikëTe FunditTe Gjitha

‘Serbia tërhiqet nga fushata për ç’njohjen e Kosovës’, vjen reagimi i menjëhershëm i ministrit të Jashtëm serb

Gjatë ditës së sotme u raportua se Serbia kishte ndaluar fushatën e ç’njoghjeve për Kosovën dhe lidhur me këtë ka reaguar ministri i punëve të jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç.

Ai ka mohuar se Serbia do të ndalë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës.

Radio Evropa e Lirë, duke u cituar në burime nga Brukseli, ka shkruar të enjten se Serbia ka pranuar të ndalë këtë fushatë, me synim për të krijuar atmosferë më të mirë për rifillimin e dialogut me Kosovën.

Por Daçiç ka deklaruar se kjo është një “gënjeshtër e madhe”. “Serbia nuk ka ndalur fushatën për tërheqjen e njohjeve të Kosovës dhe as që do të ndalojë, nëse të gjithë të tjerët nuk ndalen me fushatën për njohjen e të ashtuquajturës Kosovë”, ka thënë Daçiç për Tanjug.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *