Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

COVID-19 në Britani, qeveria pritet të vendosë gjoba ‘të majme’ për ata që e shkelin karantinën

Për çdo person që ka udhëtuar në vendet e prekura nga COVID-19, pas rikthimit në Britani pritet mund të ndëshkohet me gjobë deri në 1000 paund. Gjoba vendoset vetëm në rastin se personat që kanë udhëtuar nuk respektojnë rregullat e vetëkarantimit për 14 ditë.

Ky rregull pritet të hyjë në fuqi muajin që vjen. Ky rregull vlen gjithashtu dhe për qytetarët britanikë të cilët kthehen nga jashtë. Lajmi pritet të bëhet i ditur nga Sekretari i Përgjithshmë Priti Patel në konferëncën e tij të ardhshme

Si pjesë e propozimeve të karantinës, çdo personi që ka udhëtuar me avion ose traget do t’u kërkohej që të plotësohej një formular me të dhënat e tyre të kontaktit.

Ata duhet që të japin një adresë ku do të qëndronin gjatë kësaj periudhe, dhe në qoftë se nuk do kishin ku do të qëndronin, akomodimi do kryhej nga qeveria. Numri i personave të infektuar në Britani ka arritur në 36.393 persona.

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *