Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Covid-19/ Qetësohet situata në Kosovë, vetëm 1 víktimë në 24 orë, ja sa raste rezultojnë pozitive

Vendit i janë shtuar edhe një víktimë i cili ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Kështu kanë bërë me dije përmes raportit 24 orësh zyrtarët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik.

Sipas IKSHPK’së gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 608 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 71 raste pozitive.

“Brenda 24 orëve është raportuar 1 rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.Numri total i rasteve pozitive është 14.763 raste nga 59.033 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 601 raste të vdekjes. “, thuhet në njoftim.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *