Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Covid-19 i mori jetën parakohe. E zbulon deputeti socialist: Kjo shkollë do të mbajë emrin Bashkim Fino

Deputeti socialist Arben Pëllumbi ka deklaruar mbrëmjen e kësaj të marte që shkolla e cila po ndërtohet në Qytet Studenti pritet të mbajë emrin e ish-deputetit socialsit Bashkim Fino.

Ditën e djeshme, Fino u nda nga jeta në moshën 58 vjeccare pasi nuk mundi dot të fitojë betejën me virusin e rrezikshëm Covdi-19. Shkolla që do mbajë emrin e tij u zbulua nga Pëllumbi, i cili ishte i ftuar në “Frontline”.

“Dje ishte një ditë e trishtë, për ne të partisë Socialiste, që ndamë me të një filozofi dhe sot kemi rifilluar fushatën, kam kënaqësi të them që shkolla e re që po rindërtohet tek qyteti studenti do të mbajë emrin e Bashkim Fino. Sot kemi diskutuar me kryetarin e bashkisë dhe ata e gjejnë me shumë vend, sigurisht që është një sifinikacion i bukur për shkollat, sepse bashkëjetesa në shkollë është shumë e rëndësishme,” theksoi Pellumbi.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.