Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Covid-19 i merr jetën mercenarit rus që humbi syrin në luftën e Kosovës

Albert Andijev, mercenari rus ka humbur jetën nga Covid-19 në spitalin e Batajnicës në Serbi.

Mediat serbe bëjnë me dije se Andijev me origjinë nga Osetia e Jugut, u plagos rëndë duke humbur syrin më 5 maj të vitit 1999 gjatë luftimeve me UCK-në.

Pas luftës në Kosovë, ai kishte qëndruar për të jetuar në Vlastonicë të Serbisë.

Ai u martua me një serbe dhe ka lënë pas vetës një djalë. Disa vjet më vonë, familja e tij u transferua në Beograd.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.