Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Covid-19/ Situatë alarmante në Greqi, vijojnë shifrat e frikshme të vdekjeve dhe infektimeve

Organizata Kombëtare e Shëndetit EODY në Greqi ka konfirmuar ditën e sotme 1882 raste të reja me Covid, nga të cilat 8 u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 111537. Ndëkohë që 622 pacientë po trajtohen në intubim 620 pacientë të tjerë janë liruar nga ICU.

Njëherësh EODY konfirmoi edhe 100 vdekje të tjera të regjistruara duke u shënuar kështu në total 2706 vdekje në vend.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *