Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Çollaku publikon foton: Ndërtim pa leje në mes tëe Tiranës, policët vijnë dhe përshëndeten me ndërtuesit

“Ndërtim pa leje në mes të Tiranës, në hyrjen e banesës së Ministres së Shendetesisë”, kështu shkruan kreu i Departamentit për Politikën e Jashtme në PD Kreshnik Çollaku përmes një postimi në ‘Facebook’ ku ka publikuar foton e një objekti në hyrjen e një pallati.

Sipas asaj që tregojnë banorët, Çollaku thotë se ndërtimin po e bën një ish-ministër socialist, por pa dhënë emrin e tij.

Më tej ai shkruan se banorët njoftojnë Policinë Bashkiake, Inspektoriatin e Ndërtimit dhe Policinë e Shtetit, por “policët, vijnë përshëndeten me ndërtuesit abuziv dhe largohen duke nderuar”

Postimi i plotë:

Ndertim pa leje ne mes te Tiranes,ne hyrjen e baneses se Ministres se Shendetesise.

Banoret tregojne se ndertimin po e kryen nje ish minister socialist.
Banoret njoftojne policine bashkiake,inspektoratin e ndertimit,policine e shtetit.

Policet vijne,pershendeten me ndertuesit abuziv dhe largohen duke nderuar.

Banoret nuk e dine se kur ndertojne pa leje qeveritaret,miqte apo klientet e tyre…ligji nuk ka vlere dhe Abuzimi eshte Ligj !!!

(B.H/Faxweb)

 

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *