AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

“Çmendet” 44-vjeçari shqiptar/ Shkojnë për t’i ardhur në ndihmë, sulmon me grushta dhe shqelma punonjësit e ambulancës dhe policinë

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në shtetin fqinj të Italisë ku një 44 vjeçar shqiptar u arrestua mbrëmjen e së dielës pasi sulmoi punonjësit e ambulancës e më pas një oficer policie.

44-vjeçari  u gjet në gjendje të dehur i shtrirë në tokë tyeksa në vendin ku ndodhej ka mbërritur ambulance dhe policia.

Pasi mbërriti ambulanca dhe policia, 44 vjeçari sulmoi punonjësit e ambulancës dhe më pas i bëri rezistencë policisë.

Shqiptari u shoqërua në komisariatin e Riminit. Mësohet se 44-vjeçari emri I të cilit nuk bëhet i ditur, kishte kërkuar azil politik, por më parë ai ka marrë ekspuls nga shteti italian.

 

A do i përgjigjeni thirrjes së Presidentit Meta për të dalë në shesh në 2 mars në mbrojtje të demokracisë dhe Kushtetutës së vendit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *