Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Clinton në prag të një skandali të madh, pritet të akuzohet nga 4 gra për ngacmim seksual, udhëtonte me ‘Air F**k One’

Bill Clinton po përballet me akuza të reja për sulme seksuale nga katër gra, sipas burimeve të Partisë Demokratike dhe një zyrtari që ka shërbyer si në administratën e Clinton dhe Obama, thotë ish-kryeredaktori i prestigjozes “Neë York Times”, Edëard Klein, i cili ka shkruar disa libra mbi klintonët

Akuzat aktuale kundër ish-presidentit 71-vjeçar – e kaluara e kaluara e të cilit është e mbushur  me akuza për sjellje të keqe seksuale – rrjedhin nga periudha pas largimit nga Shtëpia e Bardhë në vitin 2001, thonë burimet.

Avokatët që përfaqësojnë gratë, të cilët po koordinojnë përpjekjet e tyre, e kanë njoftuar Clinton se po përgatiten të paraqesin katër padi të veçanta kundër tij.

Si pjesë e negociatave në vazhdim, avokatët për gratë kërkojnë pagesa të konsiderueshme në këmbim të heshtjes së klientëve të tyre.

Një anëtar i ekipit ligjor të Klintonit ka konfirmuar ekzistencën e akuzave të reja.

Në fund të viteve 1990, Clinton kishte paguar 850.000 dollarë për të zgjidhur një padi për ngacmim seksual me Paula Jones, një ish-punonjëse shtetërore në Arkansas, rast i të cilës çoi në lirimin e Clinton në Dhomën e Përfaqësuesve dhe lirimin e tij nga Senati më 1999.

Bisedimet në paditë e reja thuhet se kanë arritur një fazë kritike.

Nëse ata dështojnë, sipas burimeve në rrethin e brendshëm të Klintonit, katër gratë thuhet se janë të gatshme për të transmetuar akuzat e tyre për sulme seksuale në një konferencë shtypi, duke e bërë Clintonin figurën më të fundit dhe më të famshme në një listë të gjatë të burrave nga Harvey Ëeinstein tek Kevin Spacey, të cilët kohët e fundit janë akuzuar për sulme seksuale.

Pretendimet e reja i referohen incidenteve që ndodhën më shumë se 10 vjet më parë, në fillim të viteve 2000, kur Clinton ishte punësuar nga Ron Burkle, investitori miliarder playboy, për të punuar në kompanitë e tij Yucaipa.

Clinton ndihmoi Burkle të gjeneronte biznese dhe fluturoi nëpër botë me një tufë grash të bukura dhe të reja në avionin privat të Burkle, i cili quhej ‘Air F ** k One’.

Katër gratë, të cilat ende nuk kanë zbuluar identitetin e tyre, ishin të punësuar në pozicione të nivelit të ulët në organizatën Burkle kur ata ishin në adoleshencë të tyre të vonë dhe pretendonin se ishin sulmuar seksualisht nga ish-presidenti. (B.H/Faxweb)

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *