BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Çifti kriminel më i rrezikshëm në historinë e Amerikës, policia i ekzekutoi me 107 plumba në 2 minuta

Vetëm në dy minuta policia gjuajti me 107 plumba në drejtim të tyre. Bonnie dhe Clyde  kanë qenë një nga çiftet më të rrezikshme në Amerikë në vitet “30.  Së bashku ata kanë kryer shumë krime  duke kryesuar  kështu në  listën e personave më të kërkuar për një kohë të gjatë në SHBA.

Por dashuria e Bonnie dhe Clyde nuk i mbrojti nga plumbat e policisë, të cilët nuk u kursyen aspak ndaj tyre.  Në vitin 1934-ën,  policia qëlloi ndaj tyre 107 plumba në më pak se 2 minuta.

Më poshtë keni edhe fotot, të cilat janë nga momenti i ekzekutimit të tyre. (J.V/Faxweb)

 

 

 

 

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.